spacer.png, 0 kB
seriály/dokumenty
SAS - Tajemství Přežití
Čtvrtek, 07 Říjen 2010 09:41

Jedná se o dokument z produkce BBC (pokud by měl někdo zájem se podívat můžu poskytnout email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

 

CSFD:

Sedmidílným seriálem o tajemství přežití elitních SAS nás provede Eddie Stone (veterán SAS) s dalšími třemi veterány, kteří rovněž sloužili u SAS. V jednotlivých dílech uvidíme, jak čtyřčlenný tým pronikne za nepřátelskou linii, aby zde odstranil vrchního velitele. Zjistíme, jak přežít brutální výslech a mučení v rukou nemilosrdného nepřítele a ukážeme si, jak ve stylu SAS uprchnout a vyhnout se nepřátelským jednotkám. Dále Eddieho čtyřčlenná tělesná stráž dostala za úkol chránit britskou ministryni Longovou. Pomocí množství archivních materiálů a rekonstrukcí odhalíme, jak tým tělesných strážců reaguje na různé hrozby a ozbrojené útoky. Když ministryni a mostovského předsedu vlády unesou teroristé, Stone a jeho tým chystají okamžitý útok na jejich opevnění. Eddieho tým se zúčastní dramatické operace, jejímž cílem je dopadnout válečného zločince, který se ukrývá na své základně hluboko za nepřátelskou linií. Do mise se zapojí i bojová jednotka Sabre Squadron, námořnictvo, letectvo, jízda a horské oddíly... 
V závěrečném, sedmém díle Eddie Stone a John McAleese otevřeně hovoří o tom, jak se dostat k SAS a o životě v nejelitnější jednotce na světě. Staneme se svědky přísného procesu výběru, který absolvují nováčci, a uvidíme, jak ze stovek uchazečů, kteří se domnívají, že na to mají, zůstává jen hrstka vyvolených. Chtějí-li se stát příslušníky SAS, počáteční výběr je teprve prvním krokem. Musejí přežít následný výcvik a stát se bojeschopnými a my se podíváme, jak toho dosáhnou.   (wader)

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Říjen 2010 09:56
 
Flashpoint
Čtvrtek, 07 Říjen 2010 09:35

Zatím nejrealistický serial z prostředí policejních vyjednávaču

 

CSFD:

Tento seriál vypráví o tzv. Strategic Response Unit, což je skupina elitních policistů. Ta má kromě znalostí v nejmodernějších zbraních i perfektní znalost lidské psychiky, která jim pomáhá v boji proti zločinu a dokáže zachránit i spoustu životů. K dennímu chlebu SRU patří například zatýkání nebezpečných pachatelů, řešení únosů a zabraňování organizovaných ozbrojených přepadení. Tým se skládá z velitele jednotky Gregoryho "Serge" Parkera, hlavního odstřelovače Eda Lanea, nováčka v týmu Sama Braddocka, věčně zamilovaného experta přes taktiku a specialisty na výbušniny Mikea "Spike" Scarlattiho, vášnivého experta bojových umění s dobrým srdcem Kevina Wordswortha, spolehlivého člena na špinavou práci Loua Younga, jediné ženy v týmu Jules Callaghanové a psycholožky Dr. Amandy Luria.   (masw)

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Říjen 2010 10:12
 


„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain